Päikeseelektri helge tulevik on kohati kohal, kirjutab Euroopa Komisjoni teaduse ja innovatsiooni peadirektoraadi Eesti ja Soome poliitikaametnik Jüri Rute.
jätkusuutlikkus
Kui mõelda keskkonnale ja rohepöördele, siis milline oleks õige pidu?
Et saada ESG osas selgemat pilti, peaksime astuma sammu tagasi ja vaatama suuremat pilti, kirjutab Coop Panga ESG valdkonna juht Johanna-Maria Siilak.
ABB taskuhäälingu „Energiamajanduse telgitagustes“ uus episood räägib targast energiavõrgust nii tööstuse kui ka eratarbija vaatenurgast, samuti elektrienergia kvaliteedist ja investeeringutest uusimatesse tehnoloogiatesse.
Maailmas üha pakilisemaks muutuvatele reovee küsimustele on leitud erinevaid lahendusi ning Eestil on võimalik teistelt riikidelt õppida.
Eesti väikese ja keskmise suurusega tootmisettevõtte teekond ringmajanduseni on mitmepalgeline ja mõjutatud paljudest faktoritest.
Kliimamõjust räägitakse palju, aga harva oma igapäevase toidulaua peale mõeldes. Ometi annab toiduvaldkond enam kui veerandi globaalsetest kasvuhoonegaasidest. Poeleti ees toitu valides me kliimamõju hinnata ei oska, sest infot napib ja nii sünnivad ebateadlikud otsused täiesti tahtmatult. Orkla Eesti jätkusuutlikkuse juht Evelin Heiberg annab mõned näpunäited, mille abil toidupoes kasvõi pisut kliimasõbralikumaid valikuid teha.
Ettevõtliku TalTechi majandustudengi Emma Mandi algatatud projekt Samm Korraga võitis Karl Suure Euroopa noorteauhinna Eesti vooru.
Elektritarbimise juhtimise potentsiaal Eestis on seni avaldunust üle kahe korra suurem, selgus analüüsist, mille viisid Arenguseire Keskuse tellimusel läbi Tallinna Tehnikaülikooli koosseisus tegutsev FinEst Targa Linna Tippkeskus ning ülikooli elektroenergeetika ja mehhatroonika instituut.
Enam ei saa me mööda vaadata faktist, et ca 4,2 miljardil inimesel üle maailma puudub juurdepääs ohutult korraldatud sanitaarteenustele, sh puhtale joogiveele. Seetõttu on reovee taaskasutus muutumas maailmas järjekordseks tõeliselt “kuumaks” teemaks, mis puudutab tulevikus ka Eestit.