jätkusuutlikkus

20.12.2024
Jõulud on ukse ees, tuues kaasa tavapärase ostukeskuste sagina ja ülekoormatud pakiautomaadid. Trialoogi ja TalTechi majandusteaduskonna tarbimisdebatis tõdeti, et eestlased kipuvad kolmandatest riikidest kokku ostma hulganisti tarbetut kraami. Selles artiklis pakume tarbimismöllule alternatiivi – ideid, kuidas meisterdada oma kätega sooje, isikupäraseid ja planeeti säästvaid kingitusi.
18.12.2024
Jõulutuled säravad, ostukeskused kihavad ja veebipoodide pakid ajavad automaadid umbe. Kuuma ostulaine keskmes kerkib aga õhku kriitiline küsimus: kas lõputu tarbimine on majanduslik õnnistus või keskkonnakatastroof? Trialoogi ja TalTechi majandusteaduskonna tarbimisdebatt „Kaupkokkupõrge“ tõi keskpõrandale kokku majandusministri Erkki Keldo, Rimi jätkusuutlikkuse strateegia juhi Katrin Batsi ja TalTechi noorteadlase Eliis Salmi, et arutada tarbimisühiskonna paradokse ning otsida lahendusi, mis sobiksid nii tarbija rahakotile kui ka planeedile. Debatti modereerisid Trialoogi peatoimetaja Silver Tambur ja majandusteaduskonna dotsent Merle Ojasoo.
05.12.2024
Tallinna Tehnikaülikooli ja Vietnami Ton Duc Thangi ülikooli koostööprojekt seab ambitsioonika eesmärgi – aidata Vietnamil mitte ainult kiirendada üleminekut ringmajandusele, vaid ka näidata, kuidas globaalse lõuna riikide leidlikkus võib inspireerida kogu maailma.
04.12.2024
Trialoog kutsub 17. detsembril kell 10.30 TalTechi Tudengimajja tarbimisühiskonna vastuolusid lahkavale avalikule arutelule, milles osalevad majandusminister Erkki Keldo, Rimi Baltikumi jätkusuutlikkuse strateegia juht Katrin Bats ja TalTechi doktorant-nooremteadur Eliis Salm.
02.12.2024
TalTechi vilistlane Liis Tiisvelt ei ole lihtsalt ettevõtja, vaid visionäär, kes näeb väärtust seal, kus teised näevad prügi. Tema iduettevõte Kiud Technologies kasvas välja TalTechi magistriõpingutest ning on muutunud tänaseks toimiva ringmajanduse musternäidiseks. Mullu sügisel Ajujahi võitnud Kiud loob tekstiilijäätmetest innovaatilist madala süsinikujalajäljega materjali, mis pakub alternatiivi papp- ja plastpakenditele. Aga see on alles algus.
27.11.2024
Eesti personalipraktikad aitavad kujundada jätkusuutlikumat tulevikku, näidates, kuidas hübriidtöö, roheline liikuvus ja digilahendused toetavad kliimaneutraalsuse eesmärke.
27.11.2024
Hoonete renoveerimine ei tähenda ainult fassaadide värskendamist, vaid ka olulist panust kliimakriisi lahendamisse ja kestliku tuleviku loomisse. TalTechi digiehituse professor Ergo Pikas selgitab, kuidas aitab digitaliseerimine muuta renoveerimist lihtsamaks, selgemaks ja targemaks. Kuidas aitavad digilahendused kiirendada otsuseid ja vältida kulukaid vigu renoveerimistel? Pikase sõnum on selge: kui ehitussektor soovib roheleppes kaasa rääkida, pole digitaliseerimine mitte luksus, vaid hädavajadus.
15.11.2024
Shroomwell Innovation, meditsiiniseente ja keskkonnatehnoloogia innovatsiooni lipulaev Eestis, avab uksed täiesti uude ajastusse. Kuidas võivad seened muuta meie metsandust ja põllumajandust – või lausa päästa planeedi? Trialoog intervjueeris Shroomwell Innovationi tegevjuhti Siim Raadikut, et teada saada, kas seentest saab Eesti rohetehnoloogia järgmine imerelv.
30.10.2024
Ühest tonnist mobiiltelefonidest leiab rohkem väärismetalle kui ühest tonnist metallimaagist. Peame suunama oma pilgud ringmajanduse poole.
21.10.2024
Elektriautod on viimase kümnendi jooksul teinud kiire arengu, kuid Euroopa autotööstus seisab silmitsi tõsiste väljakutsetega. Mingu Euroopa omaenda odavate elektriautode müüki paiskamiseni paar aastat või rohkem – ükskord sõidame elektriautoga niikuinii, kirjutab Jüri Rute.