innovatsioon

18.07.2024
Süvatehnoloogia valdkond põimib innovaatilisel moel teadust ja tehnoloogiat, ent protsess peidab endas võimaluste kõrval ka ohte.
17.07.2024
Eestis on arendamispotentsiaali mitmes süvatehnoloogia harus. Hiljuti avaldatud, Startup Estonia tellitud, Civitta koordineeritud ja teiste seas ka TalTechi teadlaste osalusel valminud raportist selgub, et kuigi tehnoloogiate arendamine kipub koonduma suurettevõtete või -riikide kätte, ei tähenda see, et meil poleks võimalusi maailma suurelt muuta.
15.07.2024
Kiipide tootmine on Eesti jaoks suure potentsiaaliga, aga siiani kasutamata võimalus, leiab TalTechi professor Jaan Raik.
11.07.2024
Kui ressursipõuas maailm on pööranud pilgu madalama kvaliteediga puiduliikide poole, siis TalTechi teadlaste osalusel valminud uuring kinnitab, et kehvemast puidust saab tõesti päris kvaliteetset puitmaterjali.
09.07.2024
Tuleviku innovatsioonipoliitika keskmes ei peaks olema mitte kitsalt majanduslik, vaid laiem ühiskondlik kasu.
18.06.2024
Kunas täpselt ja kuidas tehisintellekt meie ellu tugevalt tuleb, on praegu võimatu ennustada, aga see juhtub kindlasti. Esimese hooga võib see endaga kaasa tuua töökohtade kadumist ja inimlikke probleeme, kuid tegelikult sünnitab AI-revolutsioon palju võitjaid, rääkis TalTechi tarkvarateaduse instituudi professor Tanel Tammet intervjuus Henrik Roonemaale.
10.06.2024
Kui rääkida tehisintellektist, siis on me elus algamas väga suure muutused, mida ei ole võimalik isegi ette kujutada. Esialgu ei tasu inimestel veel AI-d karta, vaid Eesti võiks e-riigina teha siin tõsise arenguhüppe ja haarata initsiatiivi enda kätte seal, kus suuremad riigid hätta jäävad.
04.06.2024
Kaheksa näidet, kuidas tehnoloogia aitab vanaduse paremaks muuta.
03.06.2024
Kiirete arengute taustal on oluline mõista, mis probleeme on vaja lahendada ja kuidas saab tehisintellekt meid aidata, kirjutab Coop Panga IT juht Martin Kuustik.
29.05.2024
Tallinna Tehnikaülikool avas 27. mail publikule Residential DC Innovation Hubi – Põhjamaades ainulaadse innovatsioonilabori, mis tõstab üldsuse teadlikkust alalisvoolutehnoloogiatest ja hõlbustab üleminekut alalisvoolule ehitussektoris.