innovatsioon

15.10.2024
Eesti on tõusnud välismaiste filmitootjate huviorbiiti – siin filmitakse kassahitte ja seriaale. Oleme võttepaigana esile tõusmas, kuid võiksime pakkuda ka innovaatilisi lahendusi, mis kiirendaks tootmist ilma kunstilist väärtust ohverdamata, leiab Olga Kurdovskaja.
03.10.2024
Taskuhäälingus "Innovatsioon ja valitsemine" arutleb professor Wolfgang Drechsler, kuidas "agiilse stabiilsuse" mõiste avalikus halduses vastu võeti ja kuidas see keerulisi ühiskondlikke väljakutseid lahendada aitab.
02.09.2024
TalTechi innovatsioonifestivalil kogunesid valdkonna tipptegijad arutlema, kuidas tehisintellekt saab toetada keskkonnakaitset.
18.07.2024
Süvatehnoloogia valdkond põimib innovaatilisel moel teadust ja tehnoloogiat, ent protsess peidab endas võimaluste kõrval ka ohte.
17.07.2024
Eestis on arendamispotentsiaali mitmes süvatehnoloogia harus. Hiljuti avaldatud, Startup Estonia tellitud, Civitta koordineeritud ja teiste seas ka TalTechi teadlaste osalusel valminud raportist selgub, et kuigi tehnoloogiate arendamine kipub koonduma suurettevõtete või -riikide kätte, ei tähenda see, et meil poleks võimalusi maailma suurelt muuta.
15.07.2024
Kiipide tootmine on Eesti jaoks suure potentsiaaliga, aga siiani kasutamata võimalus, leiab TalTechi professor Jaan Raik.
11.07.2024
Kui ressursipõuas maailm on pööranud pilgu madalama kvaliteediga puiduliikide poole, siis TalTechi teadlaste osalusel valminud uuring kinnitab, et kehvemast puidust saab tõesti päris kvaliteetset puitmaterjali.
09.07.2024
Tuleviku innovatsioonipoliitika keskmes ei peaks olema mitte kitsalt majanduslik, vaid laiem ühiskondlik kasu.
18.06.2024
Kunas täpselt ja kuidas tehisintellekt meie ellu tugevalt tuleb, on praegu võimatu ennustada, aga see juhtub kindlasti. Esimese hooga võib see endaga kaasa tuua töökohtade kadumist ja inimlikke probleeme, kuid tegelikult sünnitab AI-revolutsioon palju võitjaid, rääkis TalTechi tarkvarateaduse instituudi professor Tanel Tammet intervjuus Henrik Roonemaale.
10.06.2024
Kui rääkida tehisintellektist, siis on me elus algamas väga suure muutused, mida ei ole võimalik isegi ette kujutada. Esialgu ei tasu inimestel veel AI-d karta, vaid Eesti võiks e-riigina teha siin tõsise arenguhüppe ja haarata initsiatiivi enda kätte seal, kus suuremad riigid hätta jäävad.