Mis juhtub, kui muuta "Kevade" värviliseks ja panna Arno rolli noor Leonardo DiCaprio? Kui tehisaru kohtab tudengiloomingut, sünnib eksperiment, mis nihutab nii tehnoloogia kui kultuuri piire.
innovatsioon
Rahvusvahelised teadlased toovad Eesti teadusesse uusi ideid ja värskeid vaatenurki. Kuid kas meie teadus- ja töökeskkond suudab pakkuda piisavalt tuge, et talente Eestisse meelitada – ja siin ka hoida?
21.–23. mail toimuval Latitude59 konverentsil Kultuurikatlas saab tutvuda TalTechi hargettevõtetega, osaleda põnevates seminarides, elada kaasa tudengitiimidele, kes esitlevad oma äriideid, ning kogeda palju muudki.
Kas tark tööstus võiks olla Eesti järgmine edulugu? 21. mail kell 13.00 toimub TalTechi tudengimajas Trialoogi järjekordne paneelarutelu, kus teadlased, ettevõtjad ja poliitikakujundajad otsivad vastuseid küsimusele: kuidas viia teadusmahukas tööstus uuele tasemele?
Kui Eesti tahab kuuluda innovatsiooni esirinda, peab ta lõpetama teiste leiutiste rakendamise ja alustama enda omadest. Ilma tööstusomandita ei sünni süvatehnoloogiaettevõtteid, mis suudaksid kanda majandust, tekitada kasumit ja luua töökohti.
Kuressaare Kolledži Meretehnoloogia kompetentsikeskuse hüdrodünaamika labor peidab endas Baltikumi ainukest spetsiaalset mudelkatsebasseini, millel on muljetavaldavad mõõtmed: 60 meetrit pikkust, viis meetrit laiust ja kolm meetrit sügavust.
Me elame ajastul, mil inimesed elavad üha kauem, kuid koos sellega kasvab ka neurodegeneratiivsete haiguste – näiteks Alzheimeri ja Parkinsoni tõve – levik. Tänased ravimeetodid pakuvad vaid ajutist leevendust, kuid ei ulatu haiguse juurteni.
Kuni 8. maini on võimalik kandideerida Euroopa Kosmoseagentuuri Eesti äriinkubaatorisse ESA BIC Eesti. Programmi on oodatud iduettevõtted, kes kasutavad või arendavad kosmosetehnoloogiat – või on avastamas, et nende lahendus võib töötada ka väljaspool Maa atmosfääri.
Kui uurida, mida põnevat on TalTech kosmosevaldkonnas teinud, pakutakse pea alati vastuseks satelliite Koit ja Hämarik. Töö Koidu ja Hämarikuga pole aga sugugi ainus ülikooli kosmosevaldkonna projekt.
Euroopa Liit on teinud suuri pingutusi, et muuta usaldusväärsus tehisaru põhiomaduseks. Sõjaliste rakenduste puhul kehtivad aga teised reeglid, sest levinud on arvamus, et liigsed piirangud võiksid takistada vastavate süsteemide arengut ja ohustada liikmesriikide julgeolekuhuve.