Targa hooneautomaatika lahendusi pakkuva ettevõtte Bisly kaasasutaja ja tegevjuht ning TalTechi nõukogu liige Ants Vill usub, et Eesti tehnoloogiaettevõtetel on kõik eeldused selleks, et tõusta maailmakaardile – kuid see on võimalik vaid siis, kui teaduse ja ettevõtluse koostöö on läbimõeldud, ambitsioonikas ja selge fookusega.
iduettevõtted
TalTechi IT Kolledži vilistlane Kalev Kärpuk rajas Adacti-nimelise platvormi, mis muudab turunduse mänguliseks ja kaasavaks. Ettevõtte müük rahvusvahelisele turundusgigandile Optimove’ile tõstis Adacti maailma juhtivate gamification marketing’i ehk mängustatud turunduse ekspertide hulka ning näitab, kuidas väike idee võib kasvada suureks rahvusvaheliseks edulooks.
TalTechi vilistlane Rasmus Kalep usub, et kui tahame, et Eestist võrsuks uusi teaduspõhiseid ükssarvikuid, peame muutma süsteemi – alustades sellest, kuidas mõõdame teadlaste tööd ja aitame jõuda süvatehnoloogial ettevõtlusesse.
3D-modelleerijad ja animaatorid on aastaid oodanud lahendust, mis vabastaks nad lõputust renderdamisest ja keerulistest seadistustest. Eesti idufirma TraynMe, mille asutasid kolm TalTechi taustaga teadlast, pakubki nutikat tarkvaralahendust, mis kiirendab loomeprotsessi ja vabastab loovtöötajad tehnilistest piirangutest.
Laboris sündinud idee võib muuta maailma, kuid ainult juhul, kui see jõuab ka laborist välja. Mart Maasik, TalTechi vilistlane, Nordic Science Investmentsi partner ja kogenud teadusettevõtluse arendaja, teab, kui keeruline see protsess olla võib.
Eesti iduettevõtte Nanordica Medical kaasasutaja ja tegevjuht ning TalTechi vilistlane Olesja Bondarenko pälvis Euroopa Liidu naisinnovaatorite võistlusel Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi (EIT) naisjuhtide kategoorias teise koha. Auhinna tõi talle erilise ravitoimega haavaside.
Eesti iduettevõtluse maastik muutub pidevalt, sest selle arengut kujundavad uued tehnoloogilised suunad ja trendid. Tehnopol Startup Inkubaatori juht Anne-Liisa Elbrecht jagas oma mõtteid Eesti idufirmade hetkeseisust, ülesannetest ja tulevikuperspektiividest.
Jaapan on keeruline, kuid ahvatlev turg. FinEstJapani nime kandev projekt aitab Eesti tehnoloogiaettevõtetel saavutada seal õige strateegia ja partnerite toel edu.
Prototüüpide arendamise rahastu Prototroni 2025. aasta kevadvoorus jagatakse parimatele meeskondadele 75 000 eurot ning kandideerimine kestab 28. veebruarini.
Tartus toimunud idufirmade festivalil sTARTUp Day 2025 pälvis suurima tunnustuse SafePAS – TalTechi nooremprofessori Jekaterina Mazina-Šinkar loodud iduettevõte, mis arendab kaasaskantavat narkootikumide tuvastusseadet Drug Hunter.