ettevõtlus

13.06.2024
Palju õnne! Tähistamist väärt etapp on seljataga! Sulge hetkeks silmad ja talleta see tunne, et hoolimata raskustest ja väljakutsetest oled midagi suurt ära teinud. Saad seda meelde tuletada hetkedel, mil tunned raskust või ebakindlust. Sa saad hakkama, sul on see kogemus olemas!
22.03.2024
Šveitsis Genfis kogunenud Euroopa Tuumauuringute Organisatsiooni (CERNi) liikmed hääletasid Eesti organisatsiooni täisliikmeks. See avardab veelgi Eesti ettevõtjate, teadlaste ja üliõpilaste võimalusi osaleda tipptehnoloogilises teadus- ja arendustöös nii tudengipraktikate, organisatsioonis töötamise kui hangete kaudu.
21.03.2024
Kuressaares välkusid käärid – Saaremaa vallavanem Mikk Tuisk, Tallinna Tehnikaülikooli rektor Tiit Land ning ülikooli Kuressaare kolledži direktor Merit Kindsigo avasid pidulikult kolledži meretoorme labori, mis annab kohalikele ettevõtetele võimaluse arendada uusi tooteid.
12.03.2024
TalTech ja Tallinna Loomeinkubaator kutsuvad osalema ürituste sarja Disain kohtub Teadusega järgmisel sündmusel „Plast – rohelisemaks või uuele ringile?“ Tutvustussarja teisel üritusel 21. märtsil toome kokku teadlased ja ettevõtted, et leida uuenduslikke võimalusi plasti kasutamiseks ja ümbertöötlemiseks.
01.03.2024
Viimati toimunud Ajujahi esikolmikusse jõudis ettevõte Raw Edge, mis tuli turule samanimelise vähemagusa karastusjoogiga, millest loodetakse konkurenti suhkrurohketele limonaadidele. Kaasasutaja ning TalTechi keemia ja biotehnoloogia instituudi vanemlektor Kristel Vene ütleb, et Raw Edge on arendatud silmas pidades eesmärki, et kõik, isegi lapsed, võtaksid selle omaks.
27.02.2024
Kuigi strateegia võib tunduda „päriselu“ rassimiste taustal liig suureline ning tarvilik ainult suurettevõtetele, tasub strateegiliselt mõelda nii suurtel kui ka väikestel. Siis ei juhtu ettevõttega nagu talumehega, kelle kogu aeg olla kulunud metsas lehmade tagaajamisele, mistõttu aia parandamiseks seda lõpuks ei jäänudki. Strateegiline mõtlemine aitab seada prioriteete, vältida vigu ning märgata võimalusi.
19.02.2024
Tänased ülikoolid on näoga ühiskonna poole ja valmis panustama oma käsutuses olevate ressurssidega nii inimeste arendamisse kui ka ettevõtete hüvanguks.
15.02.2024
Täna kell 12 avatakse Tallinna Tehnikaülikooli koostöiste uudiste portaal Trialoog.
15.02.2024
Trialoog tähendab kolmekõnet ettevõtete, riigijuhtide ja ülikoolide vahel ja see on Tallinna Tehnikaülikooli uus teema-ja arvamuslugude portaal, mis on suunatud eelkõige ettevõtjatele ja otsustajatele. Me soovime, et iga Trialoogi lugu annaks informatsiooni ja paneks mõtlema, kuidas elu Eestis paremaks muuta. Arvamuslugude ja ettevõtmiste kaudu oleme ka ise trialoogi initsiaatoriteks ühiskonna ja majanduse arengule olulistel teemadel.
15.02.2024
Tänapäeva maailmas näib olevat mõistlik arvestada „riskantsete teadmiste“ perspektiiviga. See arusaam võimaldab paremini hinnata nii praeguseid kui ka tulevasi väljakutseid, eriti seoses tehisintellekti mõjudega ettevõtetele.