TalTechi majandusteaduskonna taskuhäälingu "Majandusmikker" värskes episoodis vestlevad Eesti majanduse väljavaadetest ülikooli ettevõtlus- ja teadusportaali Trialoog peatoimetaja Silver Tambur ja makroökonoomika professor Karsten Staehr.
eesti majandus
Tallinna Tehnikaülikoolis valitakse mais uus rektor. Kandideerivad praegune rektor Tiit Land ning akadeemik ja mereteadlane Tarmo Soomere. Rektorikandidaatide debatti saab 25. aprillil kell 14.00 jälgida otse ka Trialoogi vahendusel.
Eksperdid arutasid TalTechi konverentsil „Ressursid ringluses“, kuidas väärindada ressursse nutikamalt ja miks peaks Eesti vedama ringmajandust eest, mitte selle sabas sörkima.
TalTechi professor Alar Konist hoiatab, et rohepöörde kiirus ei tohi tulla süsteemi töökindluse ja majanduse konkurentsivõime arvelt.
Iduettevõte Mifundo arendab TalTechi vilistlase Kaido Saare eestvedamisel andmelahendust, mis võimaldab inimestel oma krediidiajaloo Euroopa Liidu siseselt kõikjale kaasa võtta.
Eesti majanduse konkurentsivõime sõltub teaduse ja ettevõtluse koostööst, kuid teadusmahukaid ettevõtteid on vähe, toetused killustatud ja bürokraatia takistuseks, hoiatab TalTechi vilistlane ja Arenguseire Keskuse juht Tea Danilov. Vananev rahvastik ja muutuvad majandustingimused nõuavad kiiret tegutsemist.
11. veebruaril tähistatakse rahvusvahelist naisteadlaste päeva, mis tuletab meelde, kui oluline on naiste roll teaduses. Päev tõstab esile naiste panust teadusesse ning innustab järgmisi põlvkondi teaduse ja innovatsiooniga tegelema. Aga kuidas on lood Eestis? Milliseid väljakutseid ja võimalusi kogevad siin naisteadlased?
„Kestlikkusaruandlus võib olla nii mõttetu bürokraatia kui ka vajalik strateegiline tööriist,“ ütles Swedbank AS juhatuse esimees Olavi Lepp TalTechi majandusvisiooni konverentsil.
Viimastel nädalatel on Eesti avalikus ruumis olnud tunda ärevust, kuna riik desünkroniseerib oma elektrisüsteemi Venemaa sagedusalast ning sünkroniseerib Mandri-Euroopa sagedusalaga. Tekkinud on mitmeid küsimusi, kahtlusi ja isegi hirme, millest paljusid võiks kokku võtta ühe küsimusega: kas meid ootab ees pimedus? TalTechi teadlased ja eksperdid kinnitavad, et paanikaks pole põhjust.
Eesti lennundus liikleb ristteel – kas tõusta uutesse kõrgustesse või jääda madallennule? Lennundusekspert ja TalTechis doktorikraadi kaitsnud Allan Nõmmik avab sektorit vaevavad kitsaskohad, jagab droonidest regionaalsete lennujaamadeni ulatuvaid perspektiive ning selgitab, miks edukas strateegia nõuab rohkem kui lihtsalt suuri ambitsioone.