Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) Arengufondi sihtasutusel on kavatsus luua insenerihariduse sihtkapital, et leevendada ettevõtteid kimbutavat inseneride puudust. Selleks aga vajatakse ka ärisektori abi.
Ettevõtlus
TalTech, tehnoloogiaettevõtete keskus Tehnopol ja Metroserdi rakendusuuringute keskus teevad koostööd, et aidata Eestis luua 500 süvatehnoloogia idufirmat.
Tartus aset leidnud Industry 5.0 konverents pakkus “hõbekuule”, kuidas konkurentsivõimet kasvatada ja tööstuse kindlustunne taastada.
Latitude59 tehnoloogiakonverents tõi lavale Prototroni kevadvooru finalistid – alustavad tehnoloogiaettevõtted, kelle vahel läks jagamisele 75 000 eurot prototüüpimise toetust.
Viimase kahe aasta jooksul on Eestis jõudnud uute vesinikuprojektide arv plahvatuslikult kasvada – vahe võrdluses varasema kümne aastaga on mitmekordne. Hiljuti lisandus uute ettevõtmiste sekka TalTechi tudengite algatatud tootearenduse projekt.
Eestis arendatud tehnoloogia aitab luua teid, mis ei lõhu autot.
Seitse aastat unetuid öid, verd, higi ja pisaraid: TalTechi teadlased leidsid viisi, kuidas toota saepurust toitu.
TalTech on 22.–24. mail Tallinna Kultuurikatlas toimuva Latitude59 konverentsi jaoks kokku pannud mahuka kava. TalTechi boksis on kohal nii iduifrmad Äio kui Raiku; üritusel saab kuulata inspireerivaid seminare ja ettekandeid, aga kohtuda ka investorite, teadlaste ja ettevõtetega. Konverents keskendub süvatehnoloogiatele ning TalTech võtab sel korral fookusesse materjalitehnoloogiad ja ringmajanduse.
R8 Technologies ja TalTech muudavad omavahelises koostöös rakendusuuringute paradigmat.
Ehitusettevõtjad on pessimistlikud. Kui ettevõtjatel on äriplaan, siis riigil ei paista olevat mingisugust kava, millises suunas liikuda. „Oluline investeeringute kärbe teedeehituse sektoris näitab, et pikka vaadet ei ole või on siis vaade sedavõrd pikk, et vahepeal muutuvad teed sõidukõlbmatuks,“ nendib Merko Eesti juht Jaan Mäe.