Rohepöörde ja digitaliseerimise ajastul pakub tööstusmagistrantuur ettevõtetele vajalikke oskusi ja lahendusi, ühendades hariduse ja praktika.
Arvamus
Kui Eesti soovib saada siia eksportivaid energiamahukaid tööstusi, tuleb muuta elektrivõrgu hinna- ja arenduspoliitikat.
Ühest tonnist mobiiltelefonidest leiab rohkem väärismetalle kui ühest tonnist metallimaagist. Peame suunama oma pilgud ringmajanduse poole.
Avastuste kasvav keerukus paneb proovile nii teadlased kui ka ühiskonna, kus sageli eelistatakse lihtsust keerulistele tõdedele. TalTechil ja teistel teadusasutustel tuleks selle probleemi lahendamises süsteemselt osaleda.
Eesti inseneripedagoogika keskuse juhataja Tiia Rüütmann leiab, et Eestis tuleks pöörata rohkem tähelepanu õpikogukondade loomisele ja toetamisele.
Elektriautod on viimase kümnendi jooksul teinud kiire arengu, kuid Euroopa autotööstus seisab silmitsi tõsiste väljakutsetega. Mingu Euroopa omaenda odavate elektriautode müüki paiskamiseni paar aastat või rohkem – ükskord sõidame elektriautoga niikuinii, kirjutab Jüri Rute.
Eesti on tõusnud välismaiste filmitootjate huviorbiiti – siin filmitakse kassahitte ja seriaale. Oleme võttepaigana esile tõusmas, kuid võiksime pakkuda ka innovaatilisi lahendusi, mis kiirendaks tootmist ilma kunstilist väärtust ohverdamata, leiab Olga Kurdovskaja.
Tervisetehnoloogiad on võtmetähtsusega tõhusa tervishoiu tagamisel. TalTechil on olnud selles valdkonnas oluline roll juba üle 60 aasta.
Ehitiste jalajälg suureneb, sest inimesed elavad suurematel pindadel ja soovivad kvaliteetsemat keskkonda, kus neid ümbritseb rohkem võimalusi ja hüvesid, kirjutab Tallinna tehnikaülikooli ehituse ja arhitektuuri vanemlektor ja programmijuht Simo Ilomets.
Majanduse ebastabiilne olukord on pannud nii ettevõtjad kui ka investorid oma tegevusi hoolikamalt läbi mõtlema. Ajal, mil riigis valitseb ebakindlus, on ülikoolidest saanud võtmetegelased majanduse elavdamisel ning ettevõtluse rahvusvahelistumisel, kirjutab Prototroni fondi juht Brait Pilvik.