Kuni 8. maini on võimalik kandideerida Euroopa Kosmoseagentuuri Eesti äriinkubaatorisse ESA BIC Eesti. Programmi on oodatud iduettevõtted, kes kasutavad või arendavad kosmosetehnoloogiat – või on avastamas, et nende lahendus võib töötada ka väljaspool Maa atmosfääri.
Trialoog
28. märtsil tutvustasid TalTechi nõukogu esimees Heiti Hääl ning nõukogu liige Madis Margus pressikonverentsil ülikooli rektorikandaate – kandideerivad senine rektor Tiit Land ning akadeemik Tarmo Soomere.
President Alar Kariselt noore inseneri preemia pälvinud TalTechi vanemteadur Tuule Mall Partsi teekond teadusesse algas vaimustusest energiatõhusa ehituse vastu. Täna arendab ta Euroopa tippteadlastega algoritme, mis aitavad tervetel hoonepiirkondadel energiat nutikamalt kasutada ja ökoloogilist jalajälge vähendada.
3. aprillil TalTechis toimuval üritusel „Disain kohtub teadusega“ uuritakse, kuidas Eesti disainerid ja teadlased loovad biomaterjale, mis muudavad tervisetehnoloogiat ja tööstust.
Ülekaalulisus ja rasvumine on üha kasvav probleem. Mis kujundab eestlaste toidulauda?
Jaapan on keeruline, kuid ahvatlev turg. FinEstJapani nime kandev projekt aitab Eesti tehnoloogiaettevõtetel saavutada seal õige strateegia ja partnerite toel edu.
TalTechi majandusteaduskonna taskuhäälingu „Majandusmikker“ värske episood lahkab ettevõtete avatud ja julget kommunikatsiooni.
TalTechi ehituse ja arhitektuuri instituudi konstruktsiooni- ja vedelikumehaanika uurimisrühm, mida juhib professor Ivar Annus, digitaliseerib Eesti veesektorit. See mitte ainult ei lihtsusta tulevikus vee-ettevõtete tööd, vaid suurendab ka efektiivsust ja parandab veesüsteemide turvalisust.
Prototüüpide arendamise rahastu Prototroni 2025. aasta kevadvoorus jagatakse parimatele meeskondadele 75 000 eurot ning kandideerimine kestab 28. veebruarini.
4. veebruaril toimub TalTechi aulas Rektorite Nõukogu ümarlaud, milles arutletakse kõrghariduspoliitika võtmeküsimusi. Teiste seas võtavad aruteludest osa president Alar Karis, akadeemik Mart Saarma ja emeriitprofessor Marju Lauristin.