Prototüüpide arendamise rahastu Prototroni 2025. aasta kevadvoorus jagatakse parimatele meeskondadele 75 000 eurot ning kandideerimine kestab 28. veebruarini.
Trialoog
4. veebruaril toimub TalTechi aulas Rektorite Nõukogu ümarlaud, milles arutletakse kõrghariduspoliitika võtmeküsimusi. Teiste seas võtavad aruteludest osa president Alar Karis, akadeemik Mart Saarma ja emeriitprofessor Marju Lauristin.
FS Team Tallinn kuulutati ülemaailmses arvestuses parimaks tudengivormeli meeskonnaks, edestades 889 tiimi. Kuigi Eesti tudengid on varemgi võitnud võistlusi ja toonud koju poodiumikohti, on maailma parimaks saamine olnud nende ammune unistus.
Eesti tööstusettevõtted peavad tehisintellekti (AI) kasutuselevõtuga tempot tõstma, et konkurentsis püsida, sest siinsete ettevõtete AI kasutus jääb Euroopa Liidu keskmisest maha. Üheks abiliseks võib olla Tehisintellekti- ja robootikakeskus AIRE, mis pakub tasuta nõustamisteenuseid, mis aitavad nii AI rakendamisel kui ka erakapitali kaasamisel.
28. jaanuaril toimub TalTechis ülikooli majandusteaduskonna konverents, mis keskendub mitmekülgsetele muutustele juhtimises. Tipptasemel aruteludes osalevad juhid, ettevõtjad ja teadlased, et jagada kogemusi ja leida strateegilisi lahendusi tänapäeva polükriiside ajastul.
Milline maailm ootab tehnoloogilise arengu vaatepunktist 5-aastast Emmat ja tema 30-aastast isa Toomast? Tallinna Tehnikaülikooli teadlane Yannick Le Moullec räägib tehnoloogia arengust ja transhumanismi võimalikest ilmingutest. Kas tulevik on targem, tervem ja rohelisem?
Jõulud on ukse ees, tuues kaasa tavapärase ostukeskuste sagina ja ülekoormatud pakiautomaadid. Trialoogi ja TalTechi majandusteaduskonna tarbimisdebatis tõdeti, et eestlased kipuvad kolmandatest riikidest kokku ostma hulganisti tarbetut kraami. Selles artiklis pakume tarbimismöllule alternatiivi – ideid, kuidas meisterdada oma kätega sooje, isikupäraseid ja planeeti säästvaid kingitusi.
TalTechi rektor Tiit Land võtab aastalõpu videointervjuus kokku ülikooli saavutused, väljakutsed ja tulevikusuunad, rõhutades koostöö tähtsust.
Digipööre on suurendanud vajadust kiire ja paindliku äritarkvara järele, kuid IT-ekspertide nappus on saanud tõsiseks probleemiks. Lahenduseks on kergprogrammeerimine, mis võimaldab ka vähese tehnilise taustaga inimestel luua keerukaid rakendusi.
TalTechi taskuhäälingu „Majandusmikker“ seekordne episood keskendub kestlikkuse rakendamisele ettevõtluses.