TalTech

27.05.2024
Eestis arendatud tehnoloogia aitab luua teid, mis ei lõhu autot.
22.05.2024
Seitse aastat unetuid öid, verd, higi ja pisaraid: TalTechi teadlased leidsid viisi, kuidas toota saepurust toitu.
07.05.2024
TalTechi vilistlane Carl-Robert Reidolf: “Me ei ela enam sõjaeelses, vaid juba sõjaaegses ühiskonnas.”
12.03.2024
TalTech ja Tallinna Loomeinkubaator kutsuvad osalema ürituste sarja Disain kohtub Teadusega järgmisel sündmusel „Plast – rohelisemaks või uuele ringile?“ Tutvustussarja teisel üritusel 21. märtsil toome kokku teadlased ja ettevõtted, et leida uuenduslikke võimalusi plasti kasutamiseks ja ümbertöötlemiseks.
12.03.2024
Tagasiside oskuslik küsimine ning rakendamine arenguvankri ette on tõhusa juhtimise võti. Tagasisidestamise „ristsed“ sai Marge Sassi rahvusvahelisi tiime juhtides, kus talle sai selgeks, et mitmekesisust nii kultuurierinevuste, vanuse kui ka neurodiversiteedi osas ei saa tagasiside andmisel ega vastuvõtmisel ignoreerida.
15.02.2024
Tehnoloogiat ja finantsmaailma ühendav fintech on tulnud, et jääda. Seda nii tavainimese taskusse kui nutikamate ettevõtete plaanidesse. Miks ja kellele, arutlevad majandusteaduskonna dekaan Mari Avarmaa juhatusel majandusanalüüsi ja rahanduse instituudi vanemlektor Triinu Tapver, Bankishi müügi- ja äriarenduse juht Ian Kalla ja riigikogu liige Andres Sutt.
15.02.2024
TalTechi kaks silmapaistvat noorteadlast, Annette Miller ja Sigrid Kirss, jagavad oma isiklikke kogemusi, väljakutseid ning inspiratsiooni, julgustades ka teisi noori tegelema teadusega ning järgima enda unistusi.
15.02.2024
Haridus- ja teadusministeerium eraldas seitsmeks aastaks seitse miljonit eurot nii energiatõhususe tippkeskusele, mida juhib tehnikaülikooli professor ja akadeemik Jarek Kurnitski kui ka strateegilise mineraalse ja süsiniku-põhise ressursi ringmajanduse tippkeskusele, mida juhib professor Riina Aav.
15.02.2024
Ukraina sõda tõi inimliku tragöödia kõrval suuri muutusi ka maailma majandusse. Üleilmselt on vähenenud ammoniaagi tootmine ja tõusnud hinnad, mistõttu on Tallinna Tehnikaülikooli teadlaste hinnangul vaja mõelda Eestis ise selle tootmisele. Mida see plaan aga kaasa tooks?
15.02.2024
Energiainformaatika on uus ja kiiresti kasvav interdistsiplinaarne uurimisvaldkond, mis võib Tallinna Tehnikaülikooli IT-teaduskonna professorite Juri Belikovi ja Eduard Petlenkovi hinnangul aidata Eesti majanduse uuele ja jätkusuutlikule tõusule.