Energeetikakontserni Eesti Energia juhatuse esimees Andrus Durejko on seda meelt, et pole vahet, kas tegu on riigile kuuluva või erakätes oleva ettevõttega, talente oma töötajate sekka konkurentsis püsimiseks otsivad kõik, turureeglid kehtivad kõikidele ühteviisi ning sestap tuleb toetada ka spetsialistide väljaõpet.
Ain Alvela
Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) Arengufondi sihtasutusel on kavatsus luua insenerihariduse sihtkapital, et leevendada ettevõtteid kimbutavat inseneride puudust. Selleks aga vajatakse ka ärisektori abi.
Teadusasutustes sündinud avastused, olgu need siis tehnoloogilised uuendused või uued teadmised näiteks mikrobioloogia, geneetika või elektroenergeetika vallas, peaksid ideaalis jõudma õige kiiresti ka laialdasse kasutusse, sest teaduse riikliku rahastamise üks eesmärke on teadussaavutuste ühiskondlik rakendamine. Kui keeruline on protsess aga tegelikult, tasub küsida Tallinna Tehnikaülikooli teadlastelt.
Elektrienergia mikrovõrgud ja nn targa linna kontseptsioon on praeguseks jõudnud TalTechi teadlaste töölaudadelt praktikasse: Tartu linnas ja Paldiski külje all asuvas Pakri tööstuspargis viiakse ellu kaht pilootprojekti.
Premeeritud doktoritöö pakub Eesti mitmetahulisele elektrivõrgule paindlikku haldussüsteemi.
Metalli raiskamine on kallis lõbu: TalTechi katselabor aitab kehvast materjalist praaktoodangu juba eos välistada.