TalTechi teadlane Annela Avarlaid uurib aju enhanseralasid ehk DNA „võimendajaid” – tema teadustöö aitab mõista, kuidas need "vaikivad" DNA osad mõjutavad geene ja võivad pakkuda uusi võimalusi Alzheimeri ja Parkinsoni tõve raviks.
Silver Tambur
Pärnumaa esimene Rohefoorum toob kokku Eesti ja rahvusvahelised eksperdid, et leida praktilisi lahendusi, kuidas suurendada kestlikkuse kaudu ettevõtete kasumlikkust ja konkurentsivõimet. Trialoog vestles foorumi korraldaja Toomas Tooduga, et uurida, kuidas aitab sündmus Pärnumaa ettevõtetel rohepöördega edukalt algust teha.
Rootsi Kuningliku Inseneriteaduste Akadeemia president ja TalTechi rahvusvahelise nõukoja liige Tuula Teeri toob esile inseneeria ja teaduskoostöö olulisuse Eesti tulevikule, rõhutades varase hariduse, praktiliste oskuste ja tööstuskoostöö tähtsust. Samuti näeb ta TalTechi ambitsioonikas arengus Eesti inseneriteaduse ja jätkusuutliku arengu saavutamise võtmetegurit.
Eesti biotehnoloogia iduettevõte Äio kaasas 6,1 miljonit eurot riskikapitalifondidelt Voima Ventures, 2C Ventures, SmartCap ja Nordic Foodtech VC, et rajada Eestisse demotehas, kus hakatakse tootma puidu- ja põllumajandusjääkidest keskkonnasõbralikke õlisid ja rasvu.
TalTechi analüütilise keemia labori tipptasemel teadus, uuenduslikud lahendused ja sõltumatu ekspertiis võimaldavad anda tööstusele märkimisväärset tuge. Labori juht, vanemteadur Maria Kulp, avab uksed innovatiivsete lahenduste ja ekspertanalüüside maailma.
TalTechi Energiatehnoloogia instituudi direktori Alar Konisti arvates saaks tuumajaama Eestisse rajada, kui selle jaoks on ühiskonna toetus olemas ja rahvusvahelised kokkulepped tehtud; samas möönab Konist, et pingete maandamiseks oleks tuumajaama rajamiseks õige tee korraldada referendum.
Latitude59 tehnoloogiakonverents tõi lavale Prototroni kevadvooru finalistid – alustavad tehnoloogiaettevõtted, kelle vahel läks jagamisele 75 000 eurot prototüüpimise toetust.
Tallinna Tehnikaülikool avas 27. mail publikule Residential DC Innovation Hubi – Põhjamaades ainulaadse innovatsioonilabori, mis tõstab üldsuse teadlikkust alalisvoolutehnoloogiatest ja hõlbustab üleminekut alalisvoolule ehitussektoris.
Eestil tuleb langetada otsus, kas lubada Eestis tuumaenergiat toota või mitte; TalTechi ehituse ja arhitektuuri instituudi direktori, akadeemik Jarek Kurnitski arvates tundub täna kohatu ja aegaraiskav arutleda tuumajaama üle, kuna Eesti on juba valinud mahukaid investeeringuid nõudva taastuvenergia tee.
TalTechi teadlased töötasid välja COVID-19 tehnoloogia, mis mõõdab vereringet veresoontes.